INFORMACIÓN CARRERA
Edición: 1
Lugar de la salida: C/Provença/ Londres ( Palamós )
Lugar de la llegada: C/ Provença/ Londres
Nivel solidario:
Distancia homologada:
No
Copa/campeonato/circuito:
Otras competiciones
Copa/campeonato/circuito adicional:
Otras competiciones
Información técnica
Altura máx (m): 387
Tiempo máximo: 5 H
N° avituallamientos líquidos: 4
N° avituallamientos sólidos: 2
% asfalto: 100
% pista o camino tierra: 0
% senderos: 0
% campo a través: 0
Cantidad categorías: 1
Servicios de la carrera
Servicio guardarropa
Servicio de duchas
Bocadillos o comida a la llegada
Diploma a todos los llegados
Sorteo de premios
Inscripción
Apertura inscripciones: 21/02/2014
Número máx. participantes: 500
Tipo de pago: tarjeta
Núm. cuenta corriente:
Instrucciones inscripción: inscripcions a traves de la web del club,runedia, suplement no federats 10 euros ( llicencia de dia + assegurança)
Fecha límite inscripciones: 09/05/2014
Fecha límite fuera de plazo: 15/05/2014
Link inscripción:
Ir a la web
Recargo inscrip. fuera plazo: 5
Descuento federados:
Descuento por federaciones:
Otros descuentos:
Motivo de descuento:
Descripción de la carrera
Diumenge 18 de Maig de 2014 a les 9:00 h. del matí es donarà el tret de sortida a la "I Marxa Ciclo-turista Palamós-Costa Brava" que serà organitzada per aquest mateix club
La marxa tindrà com a punt de sortida i arribada el pavelló de Palamós situat a la plaça entre els carrers Londres i Provença, lloc on els participants gaudiran de servei de dutxes i vestidors (abans i després de la cursa).
Tret de sortida!!!
Iniciem la marxa direcció a Calonge per la riera i d'aquí directes al primer port de 6 km per La Ganga. Després d'un seguit de corbes, arribarem a dalt i agafarem aire per dirigir-nos cap a una baixada esbojarrada i llarga fins a La Bisbal d'Empordà. Tot seguit, girarem a l'esquerra per Cruïlles direcció a Sant Sadurní de l'Heura on trobarem el primer avituallament "especial". Cal recordar que n'hi haurà quatre en total al llarg del recorregut.
Un cop recuperades les forces, continuarem la marxa direcció a Cassà de la Selva travessant un altre port de muntanya de 9 km per Santa Pellaia. Les vistes panoràmiques us deixaran bocabadats, però recordeu tancar la boca ben de seguida perquè ens esperarà una altra baixada d'escàndol.
A l'altura de Cassà continuarem direcció a Llagostera on hi haurà un altre avituallament per descansar, i seguirem recte per superar el tram de pujades i baixes que ens separa de Tossa de Mar (ara ja tot baixada).
Passada la població i vorejant el mar de la Costa Brava, trobarem un altre avituallament (en aquest punt ja hi haurà qui desitjarà trobar el quart). Després d'una sèrie de corbes i pendents, arribarem a la gran baixada que ens durà al cor de Sant Feliu de Guíxols on caldrà anar amb compte perquè hi haurà mercat (ES PREGA MÀXIMA PRECAUCIÓ).
Seguirem direcció a Platja d'Aro (passant per S'Agaró) on ens esperaran amb els braços ben oberts!!! Un cop a Platja d'Aro passarem pel passeig principal (AQUI TAMBÉ ES PREGA MOLTA CURA AMB LA VELOCITAT) i finalment, enfilarem l'asfalt direcció a Sant Antoni de Calonge i a la nostra seu situada PALAMÓS.
L'últim avituallament serà secret;)
A l'arribada hi haurà dinar de germanor amb zona reservada per a tots els participants i acompanyants per fer petar la xerrada i refer forces.
La marxa tindrà com a punt de sortida i arribada el pavelló de Palamós situat a la plaça entre els carrers Londres i Provença, lloc on els participants gaudiran de servei de dutxes i vestidors (abans i després de la cursa).
Tret de sortida!!!
Iniciem la marxa direcció a Calonge per la riera i d'aquí directes al primer port de 6 km per La Ganga. Després d'un seguit de corbes, arribarem a dalt i agafarem aire per dirigir-nos cap a una baixada esbojarrada i llarga fins a La Bisbal d'Empordà. Tot seguit, girarem a l'esquerra per Cruïlles direcció a Sant Sadurní de l'Heura on trobarem el primer avituallament "especial". Cal recordar que n'hi haurà quatre en total al llarg del recorregut.
Un cop recuperades les forces, continuarem la marxa direcció a Cassà de la Selva travessant un altre port de muntanya de 9 km per Santa Pellaia. Les vistes panoràmiques us deixaran bocabadats, però recordeu tancar la boca ben de seguida perquè ens esperarà una altra baixada d'escàndol.
A l'altura de Cassà continuarem direcció a Llagostera on hi haurà un altre avituallament per descansar, i seguirem recte per superar el tram de pujades i baixes que ens separa de Tossa de Mar (ara ja tot baixada).
Passada la població i vorejant el mar de la Costa Brava, trobarem un altre avituallament (en aquest punt ja hi haurà qui desitjarà trobar el quart). Després d'una sèrie de corbes i pendents, arribarem a la gran baixada que ens durà al cor de Sant Feliu de Guíxols on caldrà anar amb compte perquè hi haurà mercat (ES PREGA MÀXIMA PRECAUCIÓ).
Seguirem direcció a Platja d'Aro (passant per S'Agaró) on ens esperaran amb els braços ben oberts!!! Un cop a Platja d'Aro passarem pel passeig principal (AQUI TAMBÉ ES PREGA MOLTA CURA AMB LA VELOCITAT) i finalment, enfilarem l'asfalt direcció a Sant Antoni de Calonge i a la nostra seu situada PALAMÓS.
L'últim avituallament serà secret;)
A l'arribada hi haurà dinar de germanor amb zona reservada per a tots els participants i acompanyants per fer petar la xerrada i refer forces.
Otros comentarios
suplement +10 euros no federats (llicencia de dia més assegurança)
Contacto
Web:
Ir a la web
E-mail:
info@ccpalamos-costabrava.com
Web relacionada:
Ir a la web
Teléfono información: 626594973
Entidades Organizadoras
Club Ciclista Palamós-Costa Brava
Mapas
Coordenadas:
latitud 41.8510306, longitud 3.1211720000000014
latitud 41.8510306, longitud 3.1211720000000014